skip to Main Content

Bebekteki göz tembelliğinin erken teşhisinin önemi

Post Series: Bebeklerde Göz Tembelliği Tedavisi

Bebekteki göz tembelliğinin erken tespiti tedavi başarısı ile doğru orantılıdır. Bir ya da 2 yaşında tespit edilen ve başlanılan göz tembelliği tedavisi çok yüksek oranlarda başarı ile tamamlanmaktadır. Bu teşhisin geç yaşlarda konulması tedavinin başarı oranını büyük ölçüde düşürmektedir.

Göz tembelliği tedavisi uzun süren bir tedavidir ve mutlaka bir göz doktoru kontrolünde ve kararlı bir kapatma tedavisi ile göz tembelliğine uygun sürelere uyulduğu taktirde ve göz tembelliğin erken teşhisi tedavinin başarısı için önemlidir.

Erken yaşlarda bebek ve çocuklar kapatma tedavisini istekli yapmazlar ve bu çoğu zaman tedavinin tamamlanmamasına ve iyileşme olmamasına sebep olur. ailenin mutlaka bu konuda kararlı olması ve önerilen kapama süresini ve tedavisini doktor kontrolünde uygulamalıdır. İşte kapatma yaşanan bu sorunların çözümü için çocuğu göz kapama pedine mahkum etmeyen ve arkadaşları tarafında dışlanmaması ve alay edilmemesini sağlayan Vidi Akıllı Elektronik Kapama gözlükleri size bu tedavi konusunda çok ciddi kolaylıklar getirmektedir.

Back To Top
Close search
Ara