skip to Main Content
BNM Fabrika Ltd.,  kurulduğu günden itibaren Türkiye üretilemeyen, katma değeri yüksek, ihraç potansiyeli ürünlerin ancak yoğun bir araştırma geliştirme (ar-ge) çalışması ile elde edilebileceğinin farkındadır.  Bu farkındalıktan yola çıkan firmamız,  şu ana kadar 3 adet TÜBİTAK TEYDEB ar-ge desteğine uygun görülmüştür. Firmamız bir adet de çok uluslu Avrupa Birliği projesinin parçası olmuştur.

2013 yılı içerisinde ülkemizde üretilemeyen, göz alanından Keratokonus olarak adlandırılan hastalığın tedavisi için yeni geliştirilen, Kornea Kolajen Çapraz Bağlama Cihazını (CXL, Corneal Colllagen Cross Linking) tüm belgelendirmeleri ve testlerini tamamlayarak hizmete sunmuştur..  Meran Tıp Ltd. Şti. Tarafından APOLLON Markası ile ticarileştirilen cihaz, Türkiye ve tüm Dünya da yoğun olarak kullanılmaya başlanmış, 2014 sonuna kadar yaklaşık 30 dan fazla merkezde 10.000 den fazla insanımıza tedavi sunmuştur. Yine aynı cihazı Çok uluslu bir Medikal firma ya OEM üretme anlaşması sağlanmış ve 2015 yılı içerinde bu firma için de onların markası çok adetli seri üretimine başlanacaktır.  Bu cihaz Türkiye’de sadece Meran Tıp tarafından dünyada sadece 5 farklı firma tarafından üretilebilmektedir

Firmanın Ar-ge Sorumlusu olan, gerçekleştiren projelerde yürütücü olan Veysel Özkapıcı, Ankara Üniversite’si Elektronik Mühendisliğinden 98 yılında mezun olmuştur. Zeiss, Abbott, Shimadzu, OCAS, İnan Plastik ve TÜBİTAK’ta çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2006 yılında Türk Eğitim Vakfı Yurtdışı Bursiyeri olarak, Danimarka Teknik Üniversitesinde, Mikro ve Nanoelektronik Yüksek Lisans eğitimi tamamlamış ve yurda dönmüştür. Aldığı eğitimler ve edindiği saha tecrübeleri ile yeni ar-ge projelerine devam etmektedir.

Sizlerin de geliştirmek istediğiniz ürünler ve projeleriniz var ise, Ar-ge kültürünü kurumsallaştırmış olan firmamızla temasa geçebilirsiniz.

Back To Top
Close search
Ara