skip to Main Content

Vidi Akıllı Gözlüklerin temel amacı baskın gözün belirli aralıklar ile etkili olarak kapatılmasıdır.  Gözlük şeklinde olan bir tasarımda kenarlardan göze mutlaka ışık gelecektir. Ancak kapatılan gözden gelen görüntünün, tembel gözden gelecek görüntüye göre beyin tarafından öncelikle değerlendirilmesi yeterli olacaktır. Tedavinin ilk ve önemli koşulu LCD ile kapatılan gözün, kapatılan zamanlarda mümkün olduğu oranda görüşünün engellenmesidir.

Mevcut likit kristal ekran teknolojisi ile görünür spektrumda ışımanın gözlük çerçevesi büyüklüğündeki alanlarda kapama etkisi en kaliteli lenslerle dahi % 3- 4 seviyesindedir. Bu bizim için kabul edilebilir bir oran olmadığından, kendi özel ve çift katlı sandviç adını verdiğimiz ve cihazımıza uygun olarak tedarikçimiz tarafından sadece bize üretilen lenslerimizle bu sorunu giderilmiştir.

Sonuç olarak görünür ışıma spektrumunda Vidi Gözlük lerin bloklama kayıp oranı % 0,4 gibi bir seviyeye düşürülerek, kapandığı zamanalar için tam kararma sağlanabilmiştir.  Bu etki öylesine güçlüdür ki, Vidi Gözlüğü takan bir çocuk, kapatılan gözünün dış çerçevesine parmakla dokunulduğunu dahi görmemektedir. Göz tembelliği tedavisini hızlandıracak olan tam kapama sağlanabilmiştir

Vidi Akıllı Gözlük etkili ve Tam Kapama Sağlar

Back To Top
Close search
Ara