skip to Main Content

Vidi Akıllı Kapama Gözlüğü  ile ilgili tüm sorularınızı bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Optimized-IMG_1184

Vidi Gözlüğü Tedavi Sürecinde Ne Kadar Etkilidir ?

Vidi Akıllı Elektronik Kapama Gözlüğü, Çocuklarda (2-9 yaş) Göz Tembelliğinin Kapama ile Tedavisinde etkilidir.

2017 yılı içerisinde yapılan  yurtdışı hasta çalışmasında; Vidi Gözlüler kullanılarak, 6 ay içerisinde 3.6 sıra ( Yüzde %30-%40 ) Görme keskinliğinde artış gözlemlendiği paylaşılmıştır. Bu sonuçlar Portekiz Lizbon da 2017 de yapılan Avrupa Şaşılık Birliği (ESA, European Strabismological Association) ve Hindsitan’da yapılan Dünya Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık Birliği (WSPOS, The World Society of Paediatric Ophthalmology and Strabismus) toplantılarında sunulmuştur detayları linkden görebiliriniz VIDI_WSPOS_2017 

Aynı Çalışmanın ESA da yapılan Power Point Sunusunda da bu linkten ulaşabilirisniz. ESA VIDI Sunumu pptx 

2018 Yılı Mart ayında Amerika’da yapılan Amerikan Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık Birliği (AAPOS , American Association for Pediatric Ophthalmology and Strabismus) toplantısında ise Vidi Gözlükler kullanılarak Şaşılık ameliyatları sonrası görme iyileştirilmesinde başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Bu yayınıda AAPOS linkinde görebilirsiniz.

Özetle, Vidi Akıllı Kapama Gözlükleri,  Çocugunuz göz tembelliği tedavisini etkili ve keyifli olarak yapabilirisiniz…

Vidi Gözlüğü Kullanılmasına kim karar vermelidir?

Vidi Akıllı Gözlüğün Çocuğunuza Uzman bir göz doktoru tarafından önerilmesi ve de gözlük kullanımına bağlı olarak iyileşme sürecinin yine göz doktoru tarafında takip edilmesi ve yönlendirmesi gerekmektedir.

Vidi Gözlüğü Sağlık Bakanlığı tarafından onayı var mıdır?

Evet, Vidi Akıllı Elektronik Kapama Gözlüğü, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Ulusal Bilgi Bankasına (UBB) Tıbbi Cihaz olarak kaydedilmiş ve Tıbbi Cihaz olarak onaylanmıştır.

Vidi Gözlük Geri Ödeme Sistemi Var mıdır?

Hayır, Vidi Akıllı Elektronik Kapama Gözlüğü, Tıbbi Cihaz Uygulamasının ilgili yönetmeliğine göre geri ödeme yapılan listeye dahil değildir.

Vidi Normal Bir Gözlük müdür?

Hayır, Vidi Gözlük, tıbbi bir cihazdır ve kesinlikle Hekim Yönlendirilmesi ile kullanılmalıdır.

Vidi Gözlüğü Kullanırken Normal Reçeteli Gözlüğü Kullanabilir miyiz?

Evet,  Kullanabilirsiniz. Göz Tembelliği olan ve Kapama Tedavisi önerilen çoğu çocuk, normalde reçeteli gözlük kullanmaktadır. Vidi Gözlüğü aldığınızda gözlükle birlikte, çocuklarınızın reçeteli gözlük lenslerini Vidi Gözlük içine adapte edeceğiniz yedek çerçeve verilmektedir. Yapmanız gereken size en yakın gözlükçüden çocuğunuzun kırma kusuruna uygun reçeteli lensleri Vidi Gözlük ek çerçevesine uygun olarak yaptırtmakdır. Böylece çocuğunuz hem normal reçeteli gözlüklerini hem Vidi Akıllı Elektronik Kapama gözlüğünü aynı zamanda kullanarak günlük aktivitelerine devam edecektir.

Vidi Gözlüğün ilk kullanımı veya SAĞ/SOL göz ayarlaması kolay mıdır?

Vidi Akıllı Gözlükler Fabrika Ayarı olarak Sol göz kapatacak şekilde üretilmekte ve gönderilmektedir. Eğer Sağ Göz kapaması yapılacak ise Vidi Akıllı Gözlük açıldıktan sonra MODE tuşuna 5 saniye basılı tutarak SAĞ göz seçimini yapabilirsiniz. Bu seçimi değiştirmediğiniz sürece cihaz hafızasında saklı kalır. Değiştirmek istediğinizde ise tek yapmanız gereken MODE tuşusna tekrar 5 saniye basılır ve yeni seçilen göz tarafındaki Likit Kristal Lens 3 Kez Kararıp açılır ve seçim yapılmış olur.

Vidi Gözlük Şarjı Ne Kadar dayanmakta ve nasıl şarj olmaktadır ?

Vidi Gözlüğünüz tam şarj olduktan sonra 3-4 gün çalışmaktadır. Cihaz ile birlikte verilen şarj cihazı ile 2 saat içerisinde  yeniden şarj edilebilir.

Vidi Gözlük Nasıl Çalıştırılır/ Kapatılır ?

Gözlük üzerinde bulunan POWER düğmesine bir kez basarak cihazını açar ve çalıştırmaya başlarsınız.

Cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda ise POWER tuşuna 3 saniye basılı tutarak kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Vidi Gözlüğün Farklı Renk ve Ölçü alternatifleri var mıdır?

Evet Vidi Gözlük 2 Farklı Renç seçimi sunmaktadır. Ancak tek bir ölçü olacak şekilde yapılmıştır.

Vidi Gözlüğü günlük ne kadar süre kullanmalıyız ?

Vidi Gözlüğün günlük ne kadar kullanılacağı, ne kadar süre Vidi Gözlük tedavisine devam edileceği, tamamen Çocuğunuzun göz tembelliği seviyesine ve de göz doktorunuzun yönlendirmesine bağlıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı gözlüğün doktor tarafından önerilmesi ve gelişmesinin takip edilmesi gerekmektedir.

Vidi Gözlük Fiyatı Nedir?

Fiyatlarımız için size en yakın noktayı veya bizi arayabilirsiniz. Ürünü size en yakın satış noktamızdan veya bizden alabilirsiniz..

Satış fiyatlarımız ürünün satan bütün noktalarda aynıdır.

Kredi Kartı ve Taksitle Ödeme imkanı var mıdır?

Malesef Kredi Kartı ile ödeme alamıyoruz

Vidi Gözlüğü Nerelerden satın alabiliriz?

Size en yakın satış noktasından almanızı öneririz. Yurt içi ve Yurt Dışı Tüm Satış Noktaları sitemizde güncellenecektir.

Vidi Gözlükleri Firmamıza gelerek veya sipariş vererek de edinebilirsiniz. Saat 16:00 ya kadar olan tüm siparişleriniz Aynı gün içinde kargoya verilecektir. Kargo ücreti fiyata dahil değildir.

Vidi Gözlüğün internet üzerinden satışı var mıdır?

Hayır, Vidi Gözlük, Tıbbi Cihaz olarak sınıflandırıldığı için Türkiye’de internet üzerinde satışı yapılamamaktadır. Yurtdışında ise bazı ülkelerde internet üzerinden satışı planlanmaktadır.

Vidi Gözlük Dünya da Nerelerde Satılmaktadır?

Vidi Gözlüğü Almanya, Fransa, İtalya, Yunanistan, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya, Bulgaristan, İsveç, Danimarka, Şili, Mısır, Suudi Arabistan, İran, Arnavutluk, Litvanya ve Finlandiya da olası bayiler ile görüşmlerimiz devam etmektedir. 2015 Yılı içerisinde Vidi Gözlüğün 100 e yakın ülkede satılması planlanmaktadır.  Vidi Gözlüklerin 2015 yılında Tüm dünyada  göz alanında en çok sözü edilen ürün olması beklenmektedir.

Vidi Gözlük Yetişkinlerde Kullanılabilir mi?

Hayır, Göz tembelliğinin Kapama yöntemi ile tedavisi belirli bir yaşa kadar yapılabilmektedir. Bu sebeple çocuğunuzun mutlaka en kısa sürede göz doktoruna götürülmesi gerekmektedir.

Adı neden Vidi?

Profosyonel bir ekip ile gerçekleştirilen ve bir dünya markası olması hedeflenen ürüne bu hedefler doğrultusunda bir isim verilmiştir.

Vidi  ile ilgili ilginç olan hikaye ise; Roma İmparatoru Julius Sezar tarafından Roma senatosuna söylenen

“Veni,VidiVici” (Geldim Gördüm Yendim olarak çevrilmektedir), ünlü sözün aslında

Ülkemizde Tokat Zile de söylenmiş olma olasığı bizleri ilham vermiştir.

Back To Top
Close search
Ara