skip to Main Content

“Kullanırken çocuğunuzu mutlu eden ürün, onu keyifle iyileştirecektir.”
Vidi Tasarım Ekibi 2014.

Vidi Akıllı Gözlüklerini  tasarlar, geliştirir ve üretirken hep gülen çocuk gözlerini düşündük. Vidi Akıllı Elektronik Kapama Gözlüğünü çocuğunuz kullandığında sizin ve çocuklarınız hissedeceği avantajlar neler olmalı? Neden bu ürünü çocuklarınızda kullandırmalısınız? Sorularına cevaplar aradık.  Çocuklarınız için, onların daha iyi görebilmesi için, siz değerli annelerden görüşler aldık, bu alanda tüm ulaşabildiğimiz göz doktorlarımıza danışarak her adımda bilgilerimizi paylaştık.  Sonuç olarak da Göz Tembelliği (Amblyopi) teşhisi konulan ve KAPAMA yapması önerilen çocuklarımızın severek kullanacağı etkili  ve teknolojik bir ÇÖZÜM gerçekleştirdik.

Vidi Akıllı Gözlüklerin özgün  ve üstün yanları aşağıda paylaşılmıştır.

Homojen Kapama

Vidi Akıllı Gözlüklere özel geliştirililen ve üretitirilen Likit Kristal Ekran sayesinde kapama çalışması için seçilen gözlük tarafında tüm alanlar eşit olarak kapanır. Bu sayede çocugunuz  az kapanmış olan yerleden görmeye çalışmaz ve kapama tedavisi etkili ve hızlı bir biçimde devam eder bu özellikle ilgili detaylı teknik bilgi Kapama Homojenliği bölümünden de görülebilir.

Etkili Kapama

Vidi Akıllı Gözlüklere özel üretilen çift katmanlı Likit Kristal Ekran ile kapatılması gereken göz tam ve etkili olarak kapatılır. Bu tedavi ve iyileştirme sürecini hızlandıracaktır. Bu etkinin tam anlaşılabilmesi için sizde Vidi Akıllı Gözlük ile kapanan tarafa parmağınız ile dokunabilir ve çocuğun bunu görmediğini test edebilirsiniz. Bu özellikle ilgili teknik detaylı açıklamaya kapama etkinliği bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yerli Üretim ve Tasarımdır

Vidi Akıllı Gözlükler BNM Fabrika Ltd. tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir. Ülkemizde böyle bir ürünün üretilebilmesi bizlere multluluk vermektedir. Her ne kadar yerli üretim ürünler ülkemizde her zaman hak ettikleri ilgiiy görmese de,  Ürünümüzün kalitesi ve özellikleri bizlerin bu özelliği bir avantaj olarak sunmasıza olanak sağlamaktadır.

Kolay Kullanım

Vidi Akıllı Gözlükler, çocukların rahatlıkla kullanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Özel bir çaba gerektirmeden kapatılmak istenilen göze uygun olarak seçilirir ve kullanılır.

Akıllı Kapama Zaman Artışı

Çocukların gözlük kullanımına çabuk uyum sağlamaları için , Vidi Akıllı Gözlük kapama eğzersizlerine hafiften başlayarak otomatik olarak kapama süresini artırır. İlk olarak 20 saniye kapalı 40 saniye açık olacak şekilkde gelen cihaz, kullanım süresi ilerledikçe önce 30 saniye kapalı 30 saniye açık moduna sonrasında ise 40 saniye kapalı 20 saniye açık çalışma şekline geçerek çocuğun gözlüğe ve tedaviye uyumunu daha da kolaylaştırır.

Darbeli Sürücü Sistemi

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

Hafif . Sadece 32 gram

Çocukların gelişim çağında gözlüklerin mümkün olduğu kadar hafif olması istenir. Bu hem burun yapısının gelişiminde hemde gözlüğün çocuğunun günlük aktivitelerini engellememsi için öenmlidir. Vidi Akıllı Gözlük ağırlığı 32 gramdır, bu düşük ağırlıkta üretimde seçilen malzeme ve tasarım ağırlığın azaltılmasında önemli rol oynamıştır.

Anti Reflection Kaplamalı

Göz tembelliğinde Akıllı gözlüklerin kullanılmasının en önemli avantajı psikolojiktir. Çocuklar gelişim çağında akranlarından negatif olarak ayrışmak istemezler. Akıllı gözlükler görünüm olarak da çok farklı medikal bir cihaz görüntüsü vermemelidir.  Bu tarz gözlükler aralıklarla kapama yaptığında, uzun sürede gözlük camlarından birinin aralıklarla kararması ve açılması dikkat çekecek ve kullanıcı bu durumu açıklamak zorunda kalacaktır.

Vidi Akıllı Gözlüklerde ise gözlüğün ön kısmı anti reflection kaplması sayesinde ayna gibi gözükür ve arka tarfafta olan değişimden kullanıcdan başkası fark edemez.

Renk Seçebilme

Vidi Akıllı Gözlükler çocukların hoşuna gidecek iki farklı renk ile çocuklara seçme hakkı vermekte ve gözlüklerini daha kolay benimsemelerini sağlayacaktır.

Kolayca SAĞ/SOL Göz Seçimi

Bazı durumlarda çocukların iki gözü de çalıştırmları gerekebilir. Vidi Akıllı Gözlükler üzerinde bulunan MODE tuşuna 5 saniye basılması ile  diğer göz kapama çalıştırması yapacak şekilde seçilebilir. Bu seçim basit ve kolayca yapılabilmesi cihazın kolay kullanımı ve ilk ayarlarının yapılması için de önemlidir

Kapama zaman ayarının istenildiği an değiştirilebilmesi

Vidi Akıllı Gözlüklerinin kapama süresi oranlarının zamanla otomatik olarak artığı belirtilmiştir. Gerekli olması durumunda ise istenilen Kapama süresi oranı MODE tuşuna basılarak her an seçilebilir.

Özgün Yazılım

Vidi Akıllı Gözlük dahili hafızasında bulunan sistem yazılımı ile birlikte, toplam kullanım zamanını kontrol ederek kapama oranlarının uygun zamanlama ile artılılmasını sağlar. Yine yazılım ile cihazın açma, kapama, şarj, desarj, çalışma modu, çalışacak göz tarafının seçilmesi, farklı Renklerde görsek uyarı veren LED sistemi çocuğunuz etkili ve mutlu bir tedavi süreci geçirmesi için sürekli kontrol halindedir.

Farklı renklerde uyarı LED’i

Cihazın üst kısmında bulunan LED ile cihazın açıldığı, kapandığı, hangi MODE ile çalıştığı, şarj gereksinimi, sarj olurken ki durumu ile ilgili renkli görsel işaretler üretilerek çocukların ve ebebeynlerin, cihazın her durumunda bilgi sahibi olması sağlanır

Dahili Hafıza

Cihazın kontrol yazılımı ve çalışma süresinin kaydedilidiği bir dahili hafızası vardır. Bu dahili hafıza ile Vidi Gözlükler Akıllıdır.

Mikroişlemci kontrolü

Vidi Gözlükler Akıllı hale getiren ve belirtilen pek çok teknik özelliğin bu küçücük cihazda olabilmesini sağlayan cihaz tasarımında kullandığımız güçlü Mikro işlemci ve kontrol devresidir.

Açma/Kapama Düğmesi

Vidi Gözlükler, açma kapama düğmesi sayesinde  çocukların toplam kullanım saatleri cihazın hafızasına kayıt edilir ve buna göre otomatik kapama sürelerinin artışı sağlanır. Her elektronik ve akıllı cihazda olduğu gibi Vidi Gözlükler de basit bir buton ile açılıp kullanılmadığı zamanlarda kapatılabilir.

Tüm Türkiye de Geçerli TEK bir Fiyat

Vidi Akıllı Gözlükler, Tüm Türkiye de tek bir fiyatla satılacaktır. Çalıştığımız tüm satış noktaları bu fiyatı sizlerle paylaşacaktır.  Vidi Gözlük Fiyatlarının sabit olması sizlerin yerel noktalardan gönül rahatlığı cihaz almanıza, bizlerin daha çok satış yapabilmesine ve size bu cihazı sunan kişilerinde iş yapabilmelerine imkan vermektedir. Fiyatlar konusunda bir çekinceniz var ise firmamzıa ulaşabilir ve fiyatlardan emin olabilirsiniz.

Özetle Vidi Akıllı Gözlük fiyatı Tüm Türkiye de aynıdır, size en uygun kanaldan temin edebilirsiniz.

Yaygın Satış Kanalı

Vidi Akıllı Gözlüklerin yıl sonuna kadar tüm büyükşehir merkezlerinde satış noktası oluşturma çalışmaları devam etmektedir. Satış noktası olmayan yerler içinse firmamızı arayarak cihazı edinebilirsiniz.

Akıllı Kapama Yönteminin Avantajları

Göz tembelliğinin mevcut en çok tercih edilen ve kullanılan yöntemi gözün bir göz pedi ile kapatılmasıdır.  Kapama yapan çocukların mutlaka yakın mesafeli görme çalışmalarını da birlikte yapmaları gerekmektedir. Göz pedi kapamasına uyumlu ve yakın çalışmalarda sorun yaşanmıyor ise kapama tedavisine göz pedi ile devam etmek uygundur.

Göz pedi ile kapama yapamayan veya kapama yapsa dahi yakın mesafe göz egzersizlerini yapmayan çocuklar için en uygun alternatif Akıllı Elektronik Gözlükler ile kapama yapılmasıdır.  Akıllı Elektronik Kapama yöntemi ile tedavinin geleneksel göz pedi ile kapamaya olası AVANTAJLARINI bizler şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Çocuğunuza zorla mekanik kapama yaptırmayacaksınız.  Çocuğunuz, Vidi Gözlüğü kullanırken kapama çalışmasını da doğal olarak gerçekleştirecektir. Kapama için Göz Pedi kullanmayacaksınız.
  2. Çocuğunuzun gözü mekanik olarak kapatılmadığı için, gözyaşı sirkülasyonu ve ısısı normal değerlerinde seyredecek ve bakteri oluşuma riski ortadan kalkacaktır.
  3. Göz Pedi veya bandından dolayı göz çevresinde alerji olma olasılığından kurtulacaksınız.
  4. Göz Pedi veya Bandı ile kapatılan gözde (baskın göz) oluşabilecek (Uzun süreler yapılması durumunda) tembelleşme, Vidi Akıllı Elektronik Gözlük ile yaşanmayacaktır. Çünkü aralıklarla baskın gözün de çalışmasına izin verilecek ancak öncelik çalışması gereken gözde olacaktır.  Bu sebeple Vidi Akıllıdır.
  5. Göz Pedi ve Bandı takması için çocuğunuzla kavga etmekten kurtulacaksınız.
  6. Çocuğunuzu günlük aktivitelerini engellemeyecektir. Normal ve Farklı olmadan tüm arkadaşları gibi.
  7. Çocuğunuzla kimse tek-göz, korsan vs. moral bozucu ithamlarda bulunamayacaktır. Arkadaşları da bu gözlüklerden isteyecektir.
  8. Göz pedi ile her gün uğraşmayacak, yapıştır, temizle, kontrol et zaman kaybetmeyeceksiniz.
  9. Gözlük çocuğunuza çok yakışacak ve kendini mutlu hissedecektir.
  10. Göz Tembelliği Kapama tedavisini kesintisiz kolayca ve kalıcı olarak tedavi edeceksiniz. Çocuğunuzu tedaviye katılımını sağlayacaksınız.

Bütün bu bilgiler ışığında, Çocuklarımızın göz sağlığı için gerekli olan ve hekimlerimiz tarafından önerilen Kapama tedavisinin, isteyerek, kolayca, etkili, teknolojik, bilimseli uygun maliyet ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesine imkân sağlayacaktır.

Back To Top
Close search
Ara