skip to Main Content

Vidi Akıllı Gözlük Nedir?

Vidi Akıllı Gözlük, Göz tembelliği teşhisi koyulan çocuk hastaların tedavi sürecini rahatlatmak amacıyla tasarlanmış bir cihazdır. Gözün kapatılması halinde, çocuğun bu duruma verdiği tepkiyi en aza indirgemek hedeflenmiştir, aynı zamanda estetik kaygılar da dikkate alınarak hastanızın tedavi sürecini eksiksiz sürdürmesi amaçlanmıştır.

Vidi Akıllı Gözlük, Sağlık Bakanlığı UBB kayıt sistemine “Giyilebilir Medikal Elektronik Cihazlar – Sınıf I Non Steril” başlığı altında kaydedilmiş ve satışa sunulmuştur.

Vidi Akıllı gözlük, göz tembelliği tedavisinde en yaygın olan “göz pedi ile kapama” uygulamasının, etkin, konforlu ve şık bir alternatifidir.

Çalışma Prensibi Nedir?

Baskın olan gözün, Likit Kristal Ekranlı özel camlar kullanılarak belirli ve ayarlanabilir zaman aralıklarıyla kapatılması ve tembel olan gözün çalışmaya zorlanması prensibine dayanarak çalışır.  Temelde göz pedi uygulaması ile aynı olmakla birlikte, gözün aralıklarla ve elektronik olarak kapatılması çocukların tedaviye olumlu yönde katılmalarını sağlar. Ürünümüze dayanak olan, LCD camı kullanarak göz tembelliği tedavisi fikri 1994’de ABD’li bilim adamları tarafından ortaya çıkarılmıştır.

foto3

Back To Top
Close search
Ara